samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Goodyear RunOnFlat: osiągi i komfort potwierdzone przez TÜV SÜD Automotive

Informacja prasowa / Data: 2010-05-20

Warszawa, 14 maja 2010 r. – Goodyear Dunlop wprowadza najnowszą generację opon RunOnFlat. Nowa technologia oferuje liczne korzyści dla producentów samochodów, użytkowników oraz środowiska, w tym zmniejszone opory toczenia, poprawę zużycia paliwa, tj. obniżony poziom emisji CO2. Najnowsza generacja to również kolejny przełom w technologii RunOnFlat: nowe opony ROF oferują poziom komfortu porównywalny z normalnymi oponami. W związku z tym producenci samochodów nie muszą modyfikować zawieszenia lub podwozia w swoich modelach, aby stosować nowe opony RunOnFlat. Wszystkie auta wyposażone w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS - Tire Pressure Monitoring System) mogą być zaopatrzone w opony, w których zastosowano najnowszą generację technologii RunOnFlat.

Goodyear to od wielu lat lider w dziedzinie opracowywania innowacyjnych technologii oponiarskich, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. W ostatnich latach znacząco wzrosła akceptacja technologii ROF na rynku, a firma nieustannie koncentruje się w swoich badaniach na doskonaleniu tej technologii.

TÜV SÜD potwierdza doskonałe osiągi najnowszej generacji opon RunOnFlat

Niezależna niemiecka organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive przeprowadziła szeroki program testów, w których sprawdziła komfort i cechy opon. Najnowsza generacja opon RunOnFlat Goodyeara uzyskała taki sam lub wyższy poziom osiągów, jak opony głównych konkurentów, w których nie zastosowano tego typu technologii. Obejmuje to o 4% krótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach i o 13% niższy opór toczenia opon w porównaniu do średniej testowanych opon1. TÜV SÜD Automotive potwierdziła również większą mobilność technologii Goodyeara, która umożliwia kierowcom przejazd przynajmniej 80 km z maksymalną prędkością 80 km/h nawet po przebiciu opony lub całkowitej utracie powietrza.

Wszystkie obiektywne i subiektywne testy TÜV SÜD Automotive potwierdziły, że przetestowane opony RunOnFlat Goodyeara są tak samo komfortowe, jak konkurencyjne opony, w których nie zastosowano tego typu technologii.

Bezpieczeństwo kluczową kwestią

Bezpieczeństwo ruchu drogowego pozostaje kluczowym zagadnieniem nie tylko dla Goodyear Dunlop, ale również dla instytucji europejskich. W 2009 r. decydenci europejscy przyjęli nowe rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa nr 661, które wprowadza obowiązek wyposażenia każdego zatwierdzonego samochodu nowego typu w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS) począwszy od 2012 r. i wszystkich nowych samochodów sprzedawanych od 2014 r. Tak więc w najbliższej przyszłości wszystkie nowe auta będą wyposażone w taki system i będą mogły być zaopatrzone w opony RunOnFlat najnowszej generacji.

Bezpieczeństwo i mobilność

Najważniejszą korzyścią w zakresie bezpieczeństwa technologii RunOnFlat w oponach Goodyear i Dunlop jest minimalizacja ryzyka wypadku, ponieważ kierowca utrzymuje kontrolę nad kierownicą nawet w przypadku przebicia opony lub całkowitej utraty w niej powietrza. Opony Goodyear i Dunlop z RunOnFlat pozwalają kierowcom na dalszą jazdę w przypadku przebicia, w związku z czym mają oni sporo czasu, aby dotrzeć do domu lub najbliższego warsztatu samochodowego. Opony zapewniają mobilność na dystansie ok. 80 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h, nawet gdy z opony całkowicie uszło powietrze.

Technologia RunOnFlat dla opon Goodyear i Dunlop skutecznie likwiduje niebezpieczeństwa i kłopoty związane ze zmianą opony na drodze, na której odbywa się duży ruch pojazdów lub wyładowywaniem zawartości bagażnika w poszukiwaniu opony. Na coraz bardziej zatłoczonych drogach aktywne bezpieczeństwo pojazdów, m.in. dzięki oponom RunOnFlat, zdobywa coraz większą popularność.

Troska o środowisko: mniejsze zużycie paliwa i obniżona emisja CO2

Nowa generacja RunOnFlat nie tylko zapewnia dodatkowy komfort, ale również zmniejszone opory toczenia, co prowadzi do mniejszego zużycia paliwa i niższej emisji CO2. Nowa generacja ROF wspiera producentów samochodów we wprowadzaniu na rynek pojazdów spełniających bardziej restrykcyjne wytyczne i ograniczenia emisji CO2 ustanowione przez europejskie władze.

Mając opony RunOnFlat, nie musimy również wozić ze sobą koła zapasowego lub podnośnika. Dzięki temu jest więcej miejsca na bagaż, koszty są niższe i zmniejsza się masa pojazdu, co prowadzi do mniejszego zużycia paliwa i ma również pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Ponad 2 milionów opon RunOnFlat sprzedanych w 2009 r.

Kilku producentów samochodów zadecydowało, że wzbogaci pakiety bezpieczeństwa swoich samochodów o wiodącą technologię, która chroni kierowców i ich rodziny w przypadku gwałtownej utraty powietrza – rzadkiego, lecz ryzykownego niebezpieczeństwa. Goodyear Dunlop dostarcza opony RunOnFlat wiodącym producentom pojazdów, m.in. Audi, BMW, Mini, Mercedes-Benz i innym. W 2009 r. Goodyear Dunlop sprzedał ponad 2 mln opon z technologią RunOnFlat.

Źródło: Goodyear, fot. Goodyear

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Goodyear UrbanMax Municipal

Goodyear UrbanMax Municipal

Więcej kilometrów i lepsze parametry w nowych oponach Goodyeara z technologią Max do pojazdów mi... » ...więcej
Magnetyzery - magnetyzm poprawia osiągi?

Magnetyzery - magnetyzm poprawia osiągi?

Magnetyzer jest urządzeniem, które z założenia ma zrewol... » ...więcej
Wstępny kalendarz wyścigów F1 opublikowany przez FIA

Wstępny kalendarz wyścigów F1 opublikowany przez FIA

Międzynarodowa Federacja Samochodowa opublikowała wstę... » ...więcej
System City Safety nagrodzony przez Euro NCAP

System City Safety nagrodzony przez Euro NCAP

Europejska organizacja Euro NCAP, wprowadziła nowy syste... » ...więcej
Dodatkowe „doładowanie” Chevroleta Volta dzięki zastosowaniu przez GM rozwiązania firmy Powermat

Dodatkowe „doładowanie” Chevroleta Volta dzięki zastosowaniu przez GM rozwiązania firmy Powermat

Producent inwestuje w uruchomienie produkcji celem pozbycia się przewod... » ...więcej
Nowy silnik od Volvo – 1,6 GTDi – wysokie osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa

Nowy silnik od Volvo – 1,6 GTDi – wysokie osiągi przy minimalnym zużyciu paliwa

Gama silników Volvo zostanie niedługo poszerzona o nowe, benzynowe silniki o pojemności 1,6 litra z najnowszą technologią bezpośredniego wtrysku paliwa. Idea GTDi (Gasoline Turbocharged Direct Injection) powstała aby zapewnić możliwie niskie zużycie paliwa bez ograniczania osiągów i przy... » ...więcej
Polecamy porady
Przyczyny drgania kierownicy

Przyczyny drgania kierownicy

Drgania kierownicy są informacją dla kierowcy, iż jeden lub kilka elementów zawieszenia jest ... » ...więcej
Eksploatacja turbosprężarki

Eksploatacja turbosprężarki

Po uruchomieniu silnika powinno się odczekać chwilę przed dodaniem gazu, aby olej d... » ...więcej
Jak przechowywać opony?

Jak przechowywać opony?

Po zdjęciu kół z samochodu pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać jes... » ...więcej
Prawidłowa pozycja za kierownicą

Prawidłowa pozycja za kierownicą

Odpowiednia pozycja za kierownicą pomaga szyb... » ...więcej
Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony?

Opona letnia różni się od opony zimowej składem mieszanki gumowej bieżnika. Opona... » ...więcej
Na którą oś założyć lepsze opony?

Na którą oś założyć lepsze opony?

Pytanie to wywołuje wiele kontrowersji, przew... » ...więcej
Jak zamontować nawigację GPS

Jak zamontować nawigację GPS

Nawigację montujemy tak, aby nie zmniejszała widoczności a jednocześnie była w ka... » ...więcej
Jak kontrolować stan opon?

Jak kontrolować stan opon?

Wskaźnik zużycia bieżnika opony Stan opony możemy sprawdzić przyglądając się bi... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia