samochody
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Porady rss
Strona główna Technika Bezpieczenstwo Nowe technologie Przepisy i technika jazdy Sport Finanse Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Dane techniczne

Alfa Romeo świętuje setną rocznicę jako gość honorowy 60. Pebble Beach Concours d'Elegance

Informacja prasowa / Data: 2010-08-05

Z okazji setnej rocznicy Alfa Romeo, marka będzie gościem honorowym 60. Pebble Beach Concours d'Elegance w Kalifornii (Stany Zjednoczone) zaplanowanym na niedzielę 15 sierpnia.

Alfa Romeo 158 AlfettaAlfa Romeo 158 Alfetta

Postrzegany jako jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń kalendarza motoryzacyjnego, Pebble Beach Concours d'Elegance odbywa się w słynnej 18-tej alei ekskluzywnego Beach Golf Links. Oceniane za swoją doskonałość, oryginalność, jakość reprodukcji i stan techniczny, w tegorocznym konkursie udział weźmie 200 najbardziej cenionych samochodów kolekcjonerskich, które zmierzą się w walce o tytuł „Best in Show" - najlepszego samochodu w konkursie.

Alfa Romeo GP Tipo AAlfa Romeo GP Tipo A

Razem z licznymi prywatnymi Alfami Romeo, przedstawiona zostanie szeroka gama Alf historycznych pochodzących z Muzeum Historycznego Alfy Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese. W sumie będzie siedem cennych pojazdów z Muzeum Alfa Romeo wystawionych podczas Pebble Beach Concours d'Elegance: od pierwszej Alfy 24 HP z roku 1910, aż do rewolucyjnego spidera Disco Volante z 1952.

Alfa Romeo 24 HPAlfa Romeo 24 HP

Stworzona w roku 1910, ALFA 24 HP była pierwszym samochodem opatrzonym logo ALFA po utworzeniu firmy w Mediolanie 24 czerwca 1910. Ten model był symbolem doskonałości od samego początku, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie inżynierii, osiągom i przyjemności z jazdy, cechom których Alfa Romeo stała się później synonimem.

Alfa Romeo Disco VolanteAlfa Romeo Disco Volante

Spider z roku 1952 Disco Volante jest bardzo ciekawym samochodem koncepcyjnym, który zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu designowi. Ten prototyp jest nie tylko „radością dla oczu", ale także „perełką" jeśli chodzi o osiągi i prowadzenie, dzięki lekkiemu nadwoziu i doskonałej proporcji masy do mocy.

Alfa Romeo RL TFAlfa Romeo RL TF

Pośród innych legendarnych Alf Romeo w kalifornijskiej imprezie bierze udział model RL Targa Florio, zwyciężczyni Targa Florio z roku 1923, jak również pierwszy samochód z rodziny Alfa Quadrifoglio Verde. Gran Premio Tipo A, pierwsza Alfa wyścigowa jednomiejscowa, zwyciężczyni Coppa Acerbo 1931; i jej następca Tipo B (P3), który był wersją rozwiniętą pod względem aerodynamiki, zwyciężczynię IV Internationales Avusrennen w 1934 ze średnią prędkością równą 206 km/h.

Alfa Romeo 8C 2900 BAlfa Romeo 8C 2900 B

Wraz ze świętowaniem tegorocznego Pebble Beach Concours d'Elegance, "Alfetta" Gran Premio Tipo 158 z roku 1938 świętuje także swoją 60-tą rocznicę: pierwszego wyścigu Mistrzostw Świata Fomuły 1, w którym modele te uplasowały się na pierwszym, drugim i trzecim miejscu. Inna legendą Alfa Romeo biorącą udział w wydarzeniu będzie 8C 2900 B Lungo. Skonstruowana w roku 1938, z nadwoziem Touring, to coupé koloru błękitnego wygrało Mille Miglia w roku 1947, zostając 11-tą i ostatnią Alfa Romeo, która wygrała słynny rajd Mille Miglia. Nazwa 'Lungo' (długi) odnosi się do długiego rozstawu osi modelu 8C.

Alfa Romeo Tipo B AeroAlfa Romeo Tipo B Aero

Z taką „próbką dziedzictwa" Alfa Romeo zostanie przedstawiona podczas 60. Pebble Beach Concours d'Elegance, a odwiedzający mogą być pewni, że przeżyją doświadczenie, które będzie przejawem pasji i doskonałości w dziedzinie motoryzacji, z których marka słynie w świecie.

Samochody Alfa Romeo pochodzące z Muzeum Alfa Romeo biorące udział w tegorocznym Pebble Beach Concours d'Elegance:

  • A.L.F.A. 24 HP, 1910
  • RL Targa Florio, 1923
  • Gran Premio Tipo A, 1931
  • Gran Premio Tipo B - "P3" aerodinamica, 1934
  • Gran Premio Tipo 158 "Alfetta", 1938
  • 8C 2900 B Lungo, 1938
  • 1900 C52 Disco Volante spider, 1952

Źródło: Alfa Romeo, fot. Alfa Romeo

Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Strona główna - Aktualności - Samochody osobowe - Samochody ciężarowe - Motoryzacja - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia