Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100282,t-toyota_na_tokio_motor_show_2009.html
Informacja prasowa / Data: 2009-10-14

Toyota na Tokio Motor Show 2009

Informacja prasowa

Toyota Motor Corporation (TMC) ogłosiła, że trzy samochody koncepcyjne i bolid formuły pierwszej TF109 będą głównymi atrakcjami stoiska Toyoty na 41. Tokyo Motor Show. Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 24 października do 4 listopada w Międzynarodowym Centrum Ekspozycyjnym Makuhari Messe w prefekturze Chiba.

Toyota FT-86 Concept

TMC postrzega targi motoryzacyjne jako możliwość przedstawienia szerszej publiczności najnowszych rozwiązań motoryzacyjnych i na przestrzeni lat wielokrotnie prezentowała szeroką gamę samochodów koncepcyjnych i przełomowych technologii.

Toyota FT-86 Concept

W tym roku Toyota kontynuuje na swoim stoisku temat przewodni z zeszłorocznego Tokyo Motor Show: "Harmonious Drive - A New Tomorrow for People and the Planet". Temat ten jest wyrazem poświęcenia w tworzeniu samochodów z silną osobowością, ale żyjących w harmonii ze społeczeństwem.

Toyota FT-86 Concept

Na stoisku Toyoty zaprezentowany zostanie kompaktowy samochód sportowy z tylnym napędem zapewniający przyjemność z jazdy, jak również radość z posiadania - takimi cechami powinien dysponować każdy samochód. Na stoisku zostaną również zaprezentowane przyjazne dla środowiska prototypy, między innymi pojazd typu plug-in (plug-in hybrid vehicles - PHV), który jest uznawany obecnie za najlepsze rozwiązanie w efektywny sposób rozwiązujący problem emisji CO2 i dywersyfikację źródeł energii. Na stoisku przedstawiony zostanie także samochód elektryczny ( electric vehicle, w skrócie EV), doskonały do podróży na krótkich dystansach.

Pojazdy Toyoty, które zostaną zaprezentowane na 41 Tokyo Motor Show:

1. FT-86 Concept (przyszła Toyota 86). Kompaktowy samochód sportowy z napędem na tylną oś;
2. Prius Plug-In Hybrid Concept. Hybryda typu plug-in;
3. FT-EV II (przyszła Toyota typu EV II). Miejski samochód elektryczny;
4. TF109. Bolid formuły 1;

Podczas Tokyo Motor Show, TMC zaprezentuje także wirtualnie swoje samochody koncepcyjne, wykorzystując platformę Toyota Metapolis, która jest japońską stroną internetową prezentującą wirtualne miasto. Start wirtualnego pokazu jest zaplanowany na 21 października.

Prototyp FT-86 (światowa premiera)

Toyota FT-86 Concept

Prototyp FT-86 (“86” wymawiane jako “hachi roku”), kompaktowy samochód sportowy z napędem na tylną oś, zapewniający przyjemność z jazdy oraz emocje;
- Kompaktowy projekt dający kierowcy większą kontrolę nad pojazdem, podczas gdy lekkość nadwozia i nisko położony środek ciężkości zapewniają przyczepność właściwą dla samochodów sportowych.
- Moc i ekologię zapewnia dwulitrowy silnik typu boxer i ultralekkie nadwozie.
- Jaskrawe, czerwone nadwozie z odrobiną koloru niebieskiego; wnętrze wyrażające nowoczesny styl, zbudowane z wykorzystaniem materiałów odnawialnych zwiększa przyjemność z jazdy.

Prototyp Prius Plug-In Hybrid (premiera japońska)

Toyota Prius Plug-In Hybrid Concept

Prototypowa hybryda Prius Plug-In, pierwsza Toyota posiadająca baterie litowo-jonowe jest oparta na Priusie trzeciej generacji. Akumulatory mogą być naładowane z zewnętrznego źródła zasilania, takiego jak domowy garaż.
 

 

  • Pojazd może pracować z naładowanymi bądź rozładowanymi bateriami, więc nie jest zależny od infrastruktury elektrycznej.
  • Poprzez lepsze wykorzystanie systemu elektrycznego (doładowanie z zewnątrz), pojazd ma lepszą całkowitą wydajność energetyczną niż konwencjonalna hybryda benzynowo-elektryczna, a dzięki obniżeniu zużycia paliw pochodzenia mineralnego zmniejszona jest emisja CO2 i zanieczyszczenie atmosfery.
  • Celem jest osiągniecie wydajności paliwowej na poziomie powyżej 55 km/ jeden litr lub więcej, emisji CO2 na poziomie maksimum 42 g/km lub mniej oraz zasięgu powyżej 20km na napędzie elektrycznym lub więcej na w pełni naładowanych akumulatorach.
  • Przybliżony czas ładowania baterii to 180 minut przy napięciu 100V oraz 100 minut na napięciu 200V.

FT-EV II (światowa premiera)

Toyota FT-EV II

FT-EV II jest elektrycznym pojazdem kompaktowym zaprojektowanym do krótkich dystansów i jest oparty na przyszłościowej idei mobilnego społeczeństwa, w którym pojazdy elektryczne są powszechnym środkiem transportu przystosowanym do konkretnych zadań z uwzględnieniem potrzebnej energii i infrastruktury energetycznej.

  • Wyjątkowe nadwozie, bardziej kompaktowe niż ultra kompaktowy "iQ".
  • Nadwozie zaprojektowane z myślą o wyjątkowej widoczności w przód i w tył, między innymi dzięki tylnym lampom zbudowanymi z zastosowaniem nowatorskich diod LED.
  • Elektryczne, przesuwające się drzwi po obu stronach, sprawdzające się szczególnie w ciasnej strefie miejskiej.
  • Prędkość maksymalna - ponad 100 km/h.
  • Zasięg powyżej 90km na w pełni naładowanych akumulatorach.
  • Wyjątkowo ciche i komfortowe podróżowanie z płynnym przyspieszeniem zapewnia opracowana w TMC technologia kontroli silnika systemu elektrycznego.

TF109. Bolid formuły 1

Znakami rozpoznawczymi TF109 są aerodynamika i wysoce niezawodny silnik. Toyota opracowała bolid, którego konstrukcja łączy osiem lat doświadczeń w wyścigach Formuły 1 z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i niezachwianym dążeniem do zwycięstwa.

Źródło: Moto Target