Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100354,t-asortyment_behr_hella_service_w_sprzedazy_hella_polska_sp._z_o.o._od_grudnia_2009..html
Informacja prasowa / Data: 2009-12-10

Asortyment Behr Hella Service w sprzedaży Hella Polska Sp. z o.o. od grudnia 2009.

Informacja prasowa

W związku z porozumieniem zawartym przez firmy Behr Hella Service ze Schwäbisch Hall oraz Hella KGaA z Lippstadt, z dniem 1 grudnia 2009 r. Hella Polska Sp. z o. o. w Warszawie przejęła od firmy Mar-Art Behr Service Sp. z o. o. w Krakowie sprzedaż i dystrybucję produktów Behr Hella Service (tj. artykułów z zakresu klimatyzacji i chłodzenia – tzw. systemy termiczne) na terenie Polski i Litwy. Asortyment przeznaczony jest do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Behr Hella Service GmbH, Schwäbisch Hall: Spółka JV, którą tworzą: firma Behr, specjalizująca się w klimatyzacji sa­mo­cho­dowej i chłodzeniu sil­ników oraz firma Hella, specjalista w dziedzinie systemów techniki oświetleniowej i elek­troniki dla przemysłu motoryzacyjnego, skupia swe działania na globalnym, niezależnym rynku części samochodowych w sektorze systemów termicznych. W ramach tego przedsięwzięcia połączone zostały: działania rynkowe Behr Service na niezależnym rynku wtórnym części zamiennych z rozbudowaną siecią sprzedaży i dystrybucji firmy Hella. Behr i Hella mają po 50% udziałów w spółce joint venture.

W asortymencie Behr Hella Service znajdują się produkty z zakresu:

  • klimatyzacji, np. parowniki, sprężarki, osuszacze,
  • chłodzenia silnika, np. chłodnice cieczy, sprzęgła Visco,
  • urządzenia diagnostyczno-serwisowe i narzędzia.

Na polskim rynku firma Hella realizuje strategię „4+2”, w ramach której oferowane są produkty z czterech podstawowych obszarów: oświetlenie, elektrotechnika, elektronika i systemy termiczne. Hella zapewnia też wspomaganie w zakresie sprzedaży oraz serwis techniczny („+2”).

Źródło: Hella, fot. Hella