Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100355,t-diody_led_w_najmocniejszych_golfach.html
Informacja prasowa / Data: 2009-12-11

Diody LED w najmocniejszych Golfach

Informacja prasowa

Światła wykonane w technologii LED po raz pierwszy pojawiły się w przemyśle motoryzacyjnym w modelach luksusowych i sportowych. Obecnie, popularne „LED-y” montowane są nawet w samochodach klasy kompaktowej.

Volkswagen także postanowił wprowadzić tę technologię do swojego najnowszego modelu – Golfa VI. Początkowo diody LED będą montowane standardowo w tylnych światłach najmocniejszej wersji Golf R. Nabywcy odmian GTI (silnik benzynowy o mocy 210 KM) i GTD (silnik wysokoprężny o mocy 170 KM) również będą mogli cieszyć się z posiadania „szpanerskich” świateł, ale tylko po wcześniejszym wpłaceniu na konto Volkswagena 350 Euro.

W jednym tylnym kloszu znajduje się 48 diod LED, które są praktycznie bezobsługowe i cechują się błyskawiczną reakcją na wciśnięcie pedału hamulca – producent podaje, iż diody LED zapalają się o 0,2 sekundy szybciej, niż tradycyjne światła.

Wraz z zaopatrzeniem się w technologię LED dla tylnych świateł warto pokusić się o wyposażenie przednich reflektorów w światła biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów. Wówczas trzeba będzie jednak dopłacić jeszcze przynajmniej 1 295 Euro (wszystkie wersje oprócz Golfa R).

Źródło: Moto Target