Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100391,t-mercedes_slk___co_nowego_w_modelu_2011?.html
Informacja prasowa / Data: 2010-01-30

Mercedes SLK - co nowego w modelu 2011?

Informacja prasowa

Nowy Mercedes SLK zadebiutuje jeszcze w tym roku i podejmie walkę z takimi konstrukcjami jak Audi TT i BMW Z4.

Mercedes SLS

Zmiany będą najbardziej widoczne w przedniej części pojazdu. Pojawi się tu m.in. nowa osłona chłodnicy, opracowana na bazie projektu modelu SLS. Z kolei nowe reflektory będą za dnia wspomagane diodowymi światłami LED umieszczonymi w zderzaku, a wszystko to ma na celu zmianę wizerunku modelu SLK na jeszcze bardziej agresywny.

Ciekawym dodatkiem będzie ogromne, panoramiczne okno dachowe „pożyczone” od większego brata – modelu SL – które rozświetli wnętrze w pochmurny dzień. W słoneczny dzień lepiej będzie jednak otworzyć dach i cieszyć się wiatrem we włosach, choć trzeba będzie pojechać nieco szybciej, aby go poczuć. Mercedes opracował bowiem system AIRCAP, który automatycznie steruje tylnym deflektorem w celu zapewnienia pasażerom pełnego komfortu podczas podróżowania „pod gołym niebem”.

Nowy model powstanie na płycie podłogowej wersji oferowanej obecnie, jednak zawieszenie Mercedesa SLK 2011 zostanie dopracowane pod względem komfortu i pewności prowadzenia. W ofercie pojawią się cztery benzynowe, sześciocylindrowe jednostki napędowe na czele z 3,5-litrowym motorem V6 o mocy ponad 400 KM (w wersji AMG). Klienci będą też mogli po raz pierwszy zamówić model SLK z silnikiem wysokoprężnym.

Źródło: Auto Express, fot. Mercedes, informacja Moto Target