Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100404,t-renault_prezentuje_nowy_model_master.html
Informacja prasowa / Data: 2010-02-09

Renault prezentuje nowy model Master

Informacja prasowa

Po ponad 12 latach sukcesów handlowych i ponad milionie samochodów sprzedanych w 45 krajach na świecie, Renault odnawia Mastera. Nowy model wejdzie do sprzedaży na polskim rynku w maju 2010 roku.

Kabina samochodu jest wyposażona w dużą ilość funkcjonalnych schowków. Całkowicie zmieniono też ergonomię miejsca kierowcy, poszerzono widoczność oraz wprowadzono różne elementy wyposażenia podnoszącego komfort.
 

Nowe Renault Master jest wyposażone w nowy silnik 2,3l dCi, opracowany specjalnie dla potrzeb samochodów dostawczych. Oferta silnikowa obejmuje trzy poziomy mocy (dCi 100, dCi 125 i dCi 150) i jest taka sama w wersjach z napędem przednim (z silnikiem montowanymi poprzecznie) i w wersjach z napędem tylnym (montowanym wzdłużnie).

Nowa wersja z napędem tylnym opracowana w 100% przez Renault jest wyposażona w konstrukcję samonośną zapewniającą lepsze właściwości jezdne oraz większe możliwości ładunkowe. Gama wzbogaciła się o nową długość L4 (o pojemności użytecznej do 17 m³), wersję 3,5 t i 4,5 t z bliźniaczymi kołami tylnymi oraz nowe możliwości zabudowy.

Źródło: Renault, fot. Renault