Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100435,t-tytul_"motocykla_roku_2010"_dla_bmw_motorrad.html
Informacja prasowa / Data: 2010-03-11

Tytuł "Motocykla Roku 2010" dla BMW Motorrad

Informacja prasowa

BMW Motorrad zdobył tytuł „Motocykla Roku 2010” w głosowaniu czytelników magazynu MOTORRAD, zwyciężając we wszystkich pięciu kategoriach, w których walczyły motocykle BMW. To najlepszy wynik, jaki udało się osiągnąć producentowi motocykli w historii głosowania.

BMW S 1000 RRBMW S 1000 RR

„Jestem niezmiernie zadowolony z sukcesu, jaki odniosły nasze motocykle. Chciałbym zatem serdecznie podziękować czytelnikom magazynu MOTORRAD za oddane głosy, które są wyrazem zaufania i entuzjastycznego nastawienia do naszych produktów. Szczególnie cieszy mnie fakt, iż BMW Motorrad wraz z modelem S 1000 RR tak szybko uplasował się na szczycie stawki w rankingu popularności wśród czytelników – tak naprawdę, model ten wszedł do gry na zupełnie nowym dla nas terytorium,” powiedział Hendrik von Kuenheim, Szef BMW Motorrad, komentując wyniki głosowania.

Model BMW S 1000 RR, po raz pierwszy reprezentujący BMW Motorrad w kategorii „Sports”, wygrał w tej silnie reprezentowanej klasie już podczas swojego debiutu. Tym samym, sportowa maszyna BMW potwierdziła swój wyjątkowy potencjał, wynikający z połączenia doskonałych osiągów 4-cylindrowego silnika z wyścigowym układem ABS oraz układem dynamicznej kontroli trakcji DTC.

W kategorii „Touring bike” zwyciężył model BMW K 1300 GT, a model BMW R 1200 RT zajął trzecie miejsce. „Ten doskonały wynik obrazuje ważną rolę, jaką motocykle BMW odgrywają na polu szybkich, komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych wycieczek motocyklowych,” powiedział von Kuenheim.

BMW R 1200 GS oraz BMW R 1200 GS Adventure utrzymały wiodącą pozycję na rynku za sprawą czytelników magazynu MOTORRAD, których głosy pozwoliły na uplasowanie się modeli na pierwszym miejscu w kategorii „Enduro/Supermoto”. Dominację BMW w tej klasie potwierdza także czwarte miejsce zdobyte przez wersję R 1200 Megamoto i piąte miejsce wywalczone przez BMW F 800 GS.

Podobnie, jak w zeszłym roku, BMW Motorrad zajął pierwsze miejsce w kategoriach „All-rounders” i „Naked bikes”. W tym przypadku największe wrażenie na czytelnikach wywarły wyczynowe modele BMW K 1300 S oraz BMW R 1200 R.

Oprócz indywidualnych rankingów w różnych kategoriach, motocykle BMW zdominowały także ważne rankingi marek, w których zajęły pierwsze miejsce w czterech przypadkach.

BMW S 1000 RRBMW S 1000 RR

Oprócz głosowania na „Motocykl Roku 2010”, odbył się także doroczny konkurs na „Najlepszą Markę Roku 2010”. Spośród 19 kategorii produktowych, czytelnicy mogli oddać swoje głosy na najbardziej przekonujące marki w głównych kategoriach obejmujących „Motocyklistów i Wyposażenie Motocykla”. Wyposażenie motocyklisty BMW Motorrad zdobyło najwyższe wyróżnienie w kategorii „Ubiór”.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 4 marca 2010 roku o godzinie 18 na terenie targów „Motorräder Dortmund 2010” w restauracji Strobles w Dortmundzie. W głosowaniu na „Motocykl Roku” wzięło udział przynajmniej 200 kandydatów startujących w ośmiu kategoriach. Tegoroczne głosowanie czytelników na najlepsze motocykle i skutery, będące najważniejszym tego typu wydarzeniem w Europie, odbyło się już po raz dwunasty. Od 1999 roku w głosowaniu wzięło udział ponad pół miliona czytelników.

Źródło: Moto Target