Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100451,t-yeti_w_rytmach_sony.html
Informacja prasowa / Data: 2010-03-31

Yeti w rytmach Sony

Informacja prasowa

Poznańska firma Audio Complex zaprezentowała pojazd demonstracyjny firmy Sony Poland zbudowany na bazie Skody Yeti.

Na konsoli środkowej znalazła się jednostka centralna Sony XAV-70BT, którą zamontowano w miejscu fabrycznego radia w taki sposób, aby nie kontrastowała kolorystycznie z otoczeniem. Model wyposażony jest w odtwarzacz CD/DVD/VCD i pozwala na odtwarzanie plików muzycznych w formatach MP3, AAC i WMA oraz filmów w formatach DivX, MPEG-1, MPEG-2 i MPEG-4.

Na drzwiach przednich samochodu zainstalowano panele umożliwiające zamontowanie dwóch głośników (model XS-HT1705N ) o średnicy 16,5 cm. Z kolei na trójkątnych osłonach wewnętrznych lusterek bocznych zamontowano panele dla głośników wysokotonowych.

Sporo zmian nastąpiło w obrębie tylnej kanapy samochodu. Przede wszystkim wnętrze z pięcioosobowego stało się czteroosobowe. To rezultat wymontowania środkowego fotela. W tym miejscu pojawiła się zabudowa pod konsolę Sony Play Station 3 Slim. Interesujące uzupełnienie zestawu stanowi laptop Vaio.

W zagłówkach przednich foteli znalazły się 6,5-calowe monitory. Mają rozdzielczość 3 megapikseli, aktywną mapę TFT, jak również wbudowany nadajnik do słuchawek bezprzewodowych oraz wyjście na bezprzewodowego pilota.

Bagażnik na pokaz

W bagażniku Škody Yeti pomysłodawcy zabudowy pofantazjowali zdecydowanie bardziej. Pokaźnych rozmiarów przestrzeń bagażowa przestała pełnić swą nominalną funkcję, uzyskując typowo pokazowy charakter z monitorem i wzmacniaczami.

Znajdują się tu też dwa subwoofery XS-L106 P5, a na każdej ze stron bagażnika po dwa wzmacniacze (XM-4S i XM-1S), które umieszczono na kontrastującej kolorystycznie, podświetlonej pleksi. Na wewnętrznej osłonie klapy bagażnika pojawiły się głośniki XS-HT1705N. Po otwarciu klapy uzupełniają dźwięk z głośników niskotonowych. Obszycie stanowi efektowna i praktyczna alcantara.

Źródło: Skoda, fot. Skoda, info. MotoTarget