Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100472,t-grand_modus_i_laguna_iii_do_serwisu.html
Informacja prasowa / Data: 2010-05-01

Grand Modus i Laguna III do serwisu

Informacja prasowa

Renault Polska złożyło zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody modelu Grand Modus oraz Laguna III mogą być niebezpieczna dla użytkowników.

Renault Grand Modus

W przypadku Modusa istnieje ryzyko zablokowanie tylnej kanapy. Usterka dotyczy modeli od początku produkcji do sierpnia 2009 r. Wystąpienie usterki może być szczególnie groźne w przypadku zderzenia, gdyż pasażerowie znajdujący się na tylnej kanapie mogę nie być odpowiednio chronieni.

Na rynku polskim sprzedano łącznie 348 egzemplarzy modelu Grand Modus (numery VIN wadliwych modeli dostępne są na stronie UOKiK).

Renault informuje właścicieli wadliwych samochodów o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego oraz zobowiązuje się na koszt własny do zamontowania dodatkowej blokady metalowej do stelaża siedziska tylnej kanapy wraz z opaską zaciskową na dźwigni sterującej przesuwaniem kanapy oraz zostanie przeprowadzenia próby funkcjonalnej.

Renault Laguna 3

W przypadku Laguny III istnieje ryzyko wystąpienia uszkodzenia napinacza biodrowego pasa bezpieczeństwa fotela kierowcy w miejscu mocowania klamry, gdy fotel ustawiony jest w dolnym położeniu. Uszkodzenie wystąpić może we wszystkich egzemplarzach od początku produkcji do 24 sierpnia 2009 r.

Na rynku polskim sprzedano łącznie 3547 egzemplarzy modelu Laguna III (numery VIN wadliwych egzemplarzy dostępne na stronie UOKiK).

Renault zobowiązało się do poinformowania właścicieli wadliwych samochoduów o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do serwisu oraz o wymianie na własny koszt wadliwego napinacza.

Źródło: UOKiK, fot.: MotoTarget