Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100475,t-Škoda_auto_na_zlocie_fanow_tuningu_–_gti_wörthersee_2010.html
Informacja prasowa / Data: 2010-05-12

Škoda Auto na zlocie fanów tuningu – GTI Wörthersee 2010

Informacja prasowa

Škoda Auto zamierza wziąć udział w zlocie fanów tuningu GTI, który odbędzie się nad austriackim jeziorem Wörthersee w dniach 12 - 15 maja 2010 r.

Impreza, na której marka Škoda pojawi się po raz pierwszy, odbędzie się już po raz 29. Czeska marka zaprezentuje Fabię RS+ i Octavię RS+ oraz dwie rajdowe Fabie Super 2000.

Fabia RS+

Fabia RS+ została zaprojektowana specjalnie na zlot Wörthersee 2010. Wyraźnie ukształtowane nadwozie podkreśla optycznie szerokość modelu, jego silny charakter i niezależność. Znaki szczególne modelu to przednie reflektory i osłona chłodnicy, które nadają mu agresywnego, sportowego wyglądu. Zarówno przód, jak i tył, wyposażone są w czarne spojlery i dyfuzory, a pokrywę silnika, po raz pierwszy w przypadku tego modelu, zdobią widoczne wyloty powietrza.

Octavia RS+

Octavia RS+ ma swe korzenie w niezwykle udanym modelu seryjnym. Jej wygląd zewnętrzny prezentuje typowy, a zarazem unikatowy charakter modeli z linii RS. Dwukolorowe nadwozie podkreśla elegancję Octavii RS+, podczas gdy spojler nadaje mu sportowego wyrazu.

Škoda Auto zaprezentuje również dwie rajdowe Fabie Super 2000 - przewodnikami po tej prezentacji będą dwaj kierowcy rajdowi - Mattias Kahle,
wspierany przez Škoda Auto Deutschland i Raimund Baumschlager z BRR (team prywatny). Škoda Fabia Super 2000 miała swój rajdowy debiut w 2009 podczas Rajdu Monte Carlo, reprezentując Škodę Motorsport. Już w pierwszym roku od debiutu, samochód stał się godnym przeciwnikiem i świętował wiele sukcesów na rajdowych trasach IRC.

Źródło: Skoda PR, Fot. Skoda PR