Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100511,t-profesjonalne_napelnianie_ukladu_chlodzenia.html
Informacja prasowa / Data: 2010-07-10

Profesjonalne napełnianie układu chłodzenia

Informacja prasowa

Pęcherze powietrza w układzie chłodzenia bywają konsekwencją nieszczelności obiegu, co prowadzi do pogorszenia przepływu płynu i najczęściej powoduje przegrzanie silnika. Zestaw do napełniania układu chłodzenia K 200 marki Kamasa Tools, dzięki metodzie wtłaczania sprężonego powietrza, profesjonalnie eliminuje szkodliwe pęcherze powietrza, lokalizując przy tym wszelkie nieszczelności instalacji.

Po naprawie układu chłodzenia lub wymianie tego elementu, kompletne napełnienie i odpowietrzenie może okazać się nieskuteczne. Usytuowanie chłodnicy w stosunku do zbiornika wyrównawczego na poziomie silnika, a czasem nawet poniżej, znaczenie utrudnia wykonywanie tej czynności. Urządzenie marki Kamasa Tools można bezpośrednio podłączyć do chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego. Dzięki wytworzonemu podciśnieniu, tworzy w układzie chłodzenia próżnię. Nowy płyn chłodniczy zostaje wtłoczony do układu za pomocą specjalnego węża ssącego, którego końcówka zanurzona jest w pojemniku z cieczą. Manometr umożliwia wychwycenie wszelkich nieszczelności występujących w chłodnicy w trakcie wykonywanego procesu – Narzędzie charakteryzuje się wysoką efektywnością, ponieważ całkowicie eliminuje ryzyko powstawania pęcherzyków powietrza w układzie. Przyczynia się także do oszczędności czasu podczas wykonywanej w warsztacie pracy – podkreśla Ola Gustafsson, specjalista ds. produktu w firmie Kamasa Tools, KG Knutson AB.

Korpus narzędzia jest wykonany z materiału kompozytowego odpornego na wstrząsy i niską temperaturę. Elementy mechaniczne zrobione są z metalu. Z kolei ciśnieniomierz posiada ochronę przeciwwstrząsową. Do ze stawu dołączono sześć złączek, pasujących do większości układów chłodzenia. Całość umieszczona została w skrzynce z wyprofilowanym wnętrzem, co ułatwia przechowywanie wszystkich elementów urządzenia w należytym porządku.
Szwedzki producent gwarantuje najwyższą jakość wykonywanych narzędzi. Tworzone są z myślą o skutecznej, precyzyjnej i komfortowej pracy.

Cena: 639,13 zł

Kamasa Tools to szwedzkie narzędzia wysokiej klasy przeznaczone dla specjalistów. Firma istnieje w Szwecji od 1968 roku, a do 1977 roku jest częścią KGK Group. Jedynym dystrybutorem narzędzi Kamasa Tools w Polsce jest firma Seba. Narzędzia wyróżniają się trwałością, jakością wykonania i są objęte dożywotnią gwarancją.