Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100530,t-918_spyder_hybrid_na_ostatniej_produkcyjnej_prostej.html
Informacja prasowa / Data: 2010-07-30

918 Spyder Hybrid na ostatniej produkcyjnej prostej

Informacja prasowa

Hybrydowy roadster przeznaczony dla maniaków szybkości wejdzie do produkcji. Szefostwo Porsche dało projektowi zielone światło.

Pogłoski o seryjnej produkcji modelu 918 Spyder Hybrid pojawiły się już w dniu jego premiery. Samochód szybko zdobył sobie grono licznych entuzjastów, a wśród z nich znalazło się wielu z wystarczająco grubym portfelem by móc takie auto kupić. To właśnie niezwykłe zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców skłoniło Porsche do szybkiego wdrożenia projektu.

Firma potwierdza, iż 918 Spyder Hybrid będzie ultralekkim pojazdem z napędem hybrydowym, którego sercem będzie centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 3,6-litra. Jednostce benzynowej wtórują 3 silniki elektryczne, a całość będzie oferowała około 700 KM mocy. To czyni z 918 Spyder bezpośredniego następcę Carrery GT. Setka ma się pojawiać na liczniku po 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna określana jest na 320 km/h. Jednocześnie, drogowy superbolid ma spalać jedynie 3 litry/100 km!

Prace konstrukcyjne nad 918 Spyder Hybrid będą prowadzone w Weissach, a samochód będzie składany w Zuffenhausen. Cena wyjściowa ma oscylować w okolicach 0,5 mln euro, a przyszli właściciele będą zobowiązani do złożenia depozytu w wysokości 38,470 euro.

Źródło: Moto Target