Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100542,t-parada_volvo_–_proba_ustanowienia_rekordu_guinnessa.html
Informacja prasowa / Data: 2010-08-12

Parada Volvo – próba ustanowienia rekordu Guinnessa

Informacja prasowa

12 września 2010 roku (niedziela) na trasie Chorzów - Katowice zorganizowana zostanie „Parada Volvo” – próba ustanowienia rekordu Guinnessa w długości łańcucha utworzonego przez samochody marki Volvo. Inicjatorami przedsięwzięcia są pasjonaci samochodów Volvo skupieni wokół www.volvoforum.pl, za organizację i przebieg całego przedsięwzięcia odpowiada Autoryzowany Dealer Volvo, firma Auto-Boss.

W Paradzie Volvo wezmą udział samochody osobowe oraz samochody ciężarowe produkowane przez firmę Volvo. Warunkiem zaliczenia rekordu Guinnessa będzie przejazd Parady (łańcucha samochodów) przez odcinek trasy o minimalnej długości 3,2 km. Wszystkie samochody z Parady muszą przejechać trasę w określonym porządku, bez znacznych przerw pomiędzy pojazdami. Zbiórka pojazdów odbywać się będzie na Drogowej Trasie Średnicowej biegnącej obok salonu ADV Auto-Boss (Chorzów, ul. Drogowa Trasa Średnicowa 51) – punkt końcowy (meta) zlokalizowany będzie w Katowicach (Katowice, ul. Chorzowska 50).

Po zakończeniu przejazdu samochody ustawią się na specjalnie przygotowanym parkingu w pobliżu katowickiej Hali „Spodek”, gdzie zaplanowano dalszy ciąg imprezy. Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji – m.in. wspólny poczęstunek, konkurs na najładniejszy samochód oraz wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

- Od pewnego czasu konsekwentnie rozwijamy relacje ze środowiskami skupiającymi użytkowników samochodów Volvo. Dlatego decyzja o wsparciu wrześniowej inicjatywy Volvoforum.pl była dla nas oczywista. Chcemy w ten sposób potwierdzić, że jesteśmy wiarygodnym partnerem nie tylko w momencie zakupu samochodu, ale również w całym okresie jego użytkowania – mówi Mikołaj Małecki, Dyrektor Zarządzający ADV Auto-Boss – Tym razem wspieramy wydarzenie o skali ogólnopolskiej, a wręcz międzynarodowej, bo zapowiedzieli się również goście z zagranicy – do dzisiaj swój udział zgłosiło prawie 200 właścicieli pojazdów Volvo i czekamy na kolejne zgłoszenia. Parada jest sporym wyzwaniem organizacyjnym. Jestem jednak przekonany, że dzięki współpracy fanów z Volvoforum.pl, ADV Auto-Boss, Volvo Auto Polska i Miasta Katowice impreza ta będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich miłośników czterech kółek – dodaje Małecki.

W „Paradzie Volvo” i w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa może wziąć udział każdy użytkownik samochodu marki Volvo. Zgłoszenia są bezpłatne i przyjmowane są przez stronę: www.paradavolvo.pl. Można tam znaleźć również program wydarzenia i informacje organizacyjne.

Informacja: Volvo