Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100574,t-volvo_ustanowilo_nowy_rekord_guinnessa!.html
Informacja prasowa / Data: 2010-09-14

VOLVO ustanowiło nowy rekord Guinnessa!

Informacja prasowa

570 samochodów Volvo na 3 kilometrowy odcinku trasy Chorzów – Katowice. Dzięki zaangażowaniu volvoforum.pl i wsparciu autoryzowanego dealera marki Volvo - Auto-Boss, 12 września Volvo ustanowiło nowym rekord Guinnessa! - na najdłuższą kolumnę samochodów Volvo.

Parada Volvo

Drogowa Trasa Średnicowa prowadząca od Chorzowa do Katowic, w niedzielne przedpołudnie została zamknięta przez policję dla ruchu ulicznego. Umożliwiło to zorganizowanie przejazdu najdłuższej kolumny samochodów Volvo, który był próbą ustanowienia nowego rekordu Guinnessa. Aby nowy rekord został zaliczony odległość między samochodami nie mogła być większa niż dwie długości auta (około 8 metrów).

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. W jednej kolumnie, 3 kilometrowy odcinek trasy Chorzów – Katowice, pokonało 570 samochodów marki Volvo. Arbiter Guinnessa obecny na wydarzeniu, nie miał żadnych zastrzeżeń do przejazdu i nowy rekord został oficjalnie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

W Paradzie Volvo nie zabrakło egzemplarzy zabytkowych jak Volvo Amazon z 1966 roku, czy Volvo 144 z 1972 roku. A na czele kolumny jechały najnowsze modele S60 oraz XC60.

Impreza miała, także wydźwięk międzynarodowy, ponieważ pojawili się na niej goście z Czech, Austrii, Niemiec, Szwecji i Norwegii. To było naprawdę wspaniałe wydarzenie, które zgromadziło wielu miłośników marki Volvo. Cieszymy się, że udało się ustanowić nowy rekord Guinnessa. Fantastycznie się patrzyło zarówno na najnowsze egzemplarze, jak również modele sprzed kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. - podsumował Łukasz Wójcik, Communication Manager w Volvo Auto Polska.

Źródło: Volvo