Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100597,t-octavia_green_e_line_concept___pierwszy_w_historii_Škody_pojazd_elektryczny..html
Informacja prasowa / Data: 2010-09-30

Octavia Green E Line Concept - pierwszy w historii Škody pojazd elektryczny.

Informacja prasowa

Skoda wprowadza innowacyjny, ekologiczny model Octavii. Będzie to pierwszy zasilany elektrycznie pojazd marki. Zasięg tego nowego, napędzanego elektrycznie auta to 140 km na jednym załadowaniu. Moc maksymalna silnika - 115 KM. Testowa seria modelu zostanie wypuszczona w 2011 roku.

Podczas paryskiego pokazu Motorshow 2010 odbędzie się premierowy pokaz Škody Octavii Green E Line. Pierwsza w historii Skoda z napędem elektrycznym podkreśla rosnący potencjał i kompetencje technologiczne zespołu w tej dziedzinie. Pierwsze testy grupy tych pojazdów zaplanowano na 2011 rok.

Mobilni, zadowoleni ludzie i czyste środowisko - to założenia Škody. Jazda samochodem bez emisji szkodliwych substancji - to wizja przyszłości. Prezes Zarządu Škoda Auto dr Winfried Vahland mówi: "Octavia Green E Line doskonale podkreśla założenia marki - mobilność w połączeniu z ochroną środowiska."

Wersja Green E Line bazuje na modelu Škoda Octavia Combi. Modułowa konstrukcja auta sprawdza się idealnie w organizowaniu elektronicznego napędu, ładowaniu i zachowaniu stałęj mocy 60 kW i maksymalnej mocy 85 kW. Maksymalny moment obrotowy - 270 Nm - osiągany już na starcie pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h zaledwie w dwanaście sekund.

Napędzana nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym Škoda Octavia Green E Line doskonale sprawdza się w codziennej jeździe po mieście. Auto porusza się sprawnie i płynnie. Bateria, umiejscowiona w środkowej i tylnej części podłogi, składa się ze 180 ogniw i waży ok. 315 kg. Nie ma to jednak wpływu na wielkość bagażnika, ani na komfort jazdy pięciu pasażerów. Kabina pasażerska modelu jest identyczna z tą w Octavii Combi. Deska rozdzielcza została zaprojektowana tak, by kierowca był na bieżąco informowany np. o zużyciu energii i miał wszystko pod kontrolą, w każdej sytuacji.

Škoda Octavia Green E Line zwraca uwagę swoim przyjaznym wyglądem. Biało-perłowy kolor nadwozia oraz eleganckie chromowane wykończenia, zauważalne z przodu i z tyłu auta, a także na kołach, doskonale kontrastują z czarnym dachem, wyposażonym w zintegrowane panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, potrzebnych dla dalszego rozwoju napędu elektrycznego, Škoda Auto planuje wypuścić serię testową Octavii Green E Line już w 2011 roku.

Źródło: Skoda PR