Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100615,t-nowe_halogenowe_zarowki_reflektorow_bosch.html
Informacja prasowa / Data: 2010-10-14

Nowe halogenowe żarówki reflektorów Bosch

Informacja prasowa

Firma Bosch u progu rozpoczynającego się okresu jesienno-zimowego wprowadza do oferty nowe żarówki halogenowe Bosch Plus 90, które doskonale oświetlają drogę i tym samym zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Żarówka Bosch Plus 90 Fot. BoschFot. Bosch

Przed nami trudny czas na drogach. Częste opady deszczu lub śniegu i krótszy dzień sprawiają, że nierzadko przemierzamy trasy w zmiennych, niełatwych warunkach drogowych. O bezpieczną jazdę należy dbać nie tylko jesienią i zimą, jednak szczególnie w tym okresie kierowcy powinni starannie zatroszczyć się o właściwe przygotowanie pojazdów do drogi oraz o bezpieczeństwo własne i pasażerów.

Ważny wkład w bezpieczeństwo jazdy, szczególnie o zmroku, w złych warunkach pogodowych i podczas jazdy nocą, wnoszą nowe żarówki halogenowe Bosch Plus 90. Nowa linia żarówek Bosch osiąga do 90 proc. większą wydajność świetlną w porównaniu do żarówek standardowych. Dzięki temu Bosch Plus 90 należą do produktów o największym natężeniu światła i najwyższej wydajności w asortymencie Boscha.

Dzięki nowym żarówkom kierowca wcześniej identyfikuje pojawiające się na drodze zagrożenia, przeszkody i znaki drogowe. Bielsze, zbliżone barwą do dziennego światło zapewnia mniej męczącą jazdę nocą. Nowa linia żarówek jest dostępna w wersjach H1, H4 i H7 pasujących do większości typów pojazdów.

Fot. BoschFot. Bosch

Nowe żarówki Bosch Plus 90 zapewniają bardzo wysoką wydajność świetlną w połączeniu z biała barwą światła. Umożliwia to specjalna konstrukcja żarówki: wypełnienie gazem ksenon, optymalna geometria włókna oraz częściowo niebieska powłoka. Typy H4 i H7 mają dodatkowo srebrną nasadkę, dzięki której prezentują się szczególnie elegancko w reflektorach z przezroczystym szkłem. Srebrna nasadka i niebieska powłoka nadają reflektorom niebieskawy odcień przy wyłączonych światłach.

Na opakowaniach żarówek Bosch w czytelny sposób pokazane są unikalne cechy danej linii żarówek. Przy pomocy gwiazdek oznakowano trzy podstawowe cechy różnicujące żarówki: trwałość, zasięg oraz jaśniejszą barwę światła. Według tych kryteriów klient w łatwy sposób może wybrać, która żarówka najbardziej spełnia żądane oczekiwania.

Żarówki firmy Bosch dostępne są w warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych oraz w wybranych sieciach sklepów wielkopowierzchniowych.

Źródło: Bosch