Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100620,t-system_city_safety_nagrodzony_przez_euro_ncap.html
Informacja prasowa / Data: 2010-10-19

System City Safety nagrodzony przez Euro NCAP

Informacja prasowa

Europejska organizacja Euro NCAP, wprowadziła nowy system nagradzania zaawansowanych i innowacyjnych technologii bezpieczeństwa z branży motoryzacyjnej – Euro NCAP Advanced. Układ City Safety znajdujący się w standardowym wyposażeniu modeli Volvo XC60, S60 i V60, to jeden z pierwszych systemów, który otrzymał takie wyróżnienie.

Nowa kategoria stanowi uzupełnienie istniejącego systemu punktacji Euro NCAP, dotyczącego bezpieczeństwa dorosłych i dzieci oraz ochrony pieszych. Euro NCAP Advanced zostało po raz pierwszy przyznane 1 października podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Wyróżnienie mogą otrzymać tylko systemy bezpieczeństwa dostępne w modelach samochodów, które przeszły pomyślnie zwykłe testy Euro NCAP.

Krok we właściwym kierunku

Volvo Cars już wcześniej występowało o uwzględnienie przez organizację Euro NCAP oceny aktywnych systemów bezpieczeństwa. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale także ogromna satysfakcja. Bardzo długo i ciężko pracowaliśmy nad uwzględnieniem aktywnych systemów bezpieczeństwa w ocenach Euro NCAP. Nowe wyróżnienie jest bez wątpienia krokiem we właściwym kierunku i doskonałym uzupełnieniem wyników testów zderzeniowych – powiedział Thomas Broberg, starszy doradca ds. bezpieczeństwa w Volvo Cars.

Automatyczne hamowanie – City Safety

Układ City Safety po raz pierwszy został zaprezentowany w 2008 roku, podczas debiutu rynkowego Volvo XC60. Warto podkreślić, że już w momencie wprowadzenia system wchodził w skład standardowego wyposażenia wyżej wymienionego auta. W 2010 roku dwa kolejne modele zostały wyposażone w układ City Safety – nowe Volvo S60 i V60.

System, przy prędkości poniżej 30 km/h automatycznie uruchamia hamulce pojazdu, jeśli kierowca, z jakiegokolwiek powodu nie zareaguje na nagłe hamowanie lub zatrzymanie się auta jadącego przed nim. Poniżej 15 km/h, układ wyhamuje samochodów do zera, a między 15 – 30 km/h zminimalizuje skutki kolizji. To bardzo ważny i pomocny system, ponieważ 50% zderzeń jest spowodowanych wjechaniem w tył poprzedzającego pojazdu. – powiedział Thomas Broberg.

System City Safety cieszy się dużym uznaniem w branży motoryzacyjnej, czego wyrazem są liczne nagrody, tj.:

- nagroda Paul Pietsch przyznana przez niemiecki magazyn motoryzacyjny - „Auto Motor und Sport”,

- nagroda Best Safety Choice, od hiszpańskiego instytutu Centro Zaragoza,

- amerykańska nagroda Traffic Safety Achievement Award.

European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) to założona w 1997 r. europejska organizacja oceniająca bezpieczeństwo samochodów. Organizacja Euro NCAP publikuje raporty bezpieczeństwa nowych samochodów oraz przyznaje pojazdom oceny w postaci gwiazdek za ich wyniki w różnych testach zderzeniowych. http://www.euroncap.com

Źródło: Volvo, fot. Volvo