Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100637,t-demontaz_wtryskiwaczy_paliwa_w_silnikach_diesla.html
Informacja prasowa / Data: 2010-11-06

Demontaż wtryskiwaczy paliwa w silnikach Diesla

Informacja prasowa

W ostatnich latach wzrosła liczba samochodów opierających swe działanie na silnikach Diesla. W związku z tym marka Kamasa Tools opracowała dedykowane zestawy, przeznaczone do demontażu wtryskiwaczy paliwa w silnikach wysokoprężnych.

K 437

Do samochodów z silnikiem Diesla potrzebne są specjalnie dostosowane narzędzia, ponieważ w trakcie wymontowywania takich elementów jak wtryskiwacze paliwa istnieje możliwość ich zablokowania. Stąd tego typu przyrządy powinny wyróżniać się przede wszystkim precyzyjnym wykonaniem. Odpowiednio wyważone, pozwalają zachować pewny chwyt, zapobiegając jednocześnie wyślizgnięciu się ich z dłoni operatora. Według Sebastaina Koniecznego z firmy Seba – wyłącznego dystrybutora narzędzi marki Kamasa Tools w Polsce – narzędzia szwedzkiego producenta zapewniają szybką i bezawaryjną pracę, minimalizując przy tym ryzyko uszkodzenia wtryskiwaczy paliwa.

K 439

W ofercie marki Kamasa Tools można odnaleźć urządzenia do wyciągania wtryskiwaczy paliwa za pomocą specjalnej złączki zespolonej z młotkiem bezwładnościowym. Dostępne są również przyrządy służące do bezpiecznego zakładania i zdejmowania podkładek tego rodzaju elementów w głowicy silnika. Zestawy w całości zostały umieszczone w skrzynce ze specjalnie wyprofilowanym wnętrzem, ułatwiającym przechowywanie wszystkich komponentów w należytym porządku.

K 440

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami, przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dodatkowo dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools.

Zestaw do demontażu wtryskiwaczy paliwa, 3 szt.

Przeznaczony do demontażu wtryskiwaczy w modelach MB Sprinter, ML 270,
E-Class, C-Class, Grand Cherokee 2.7 crd produkowanych od roku 2000.
Model
K 439
Cena
ok. 476 zł brutto

Zestaw do demontażu wtryskiwaczy paliwa, 7 szt.

Przeznaczony do demontażu wtryskiwaczy paliwa w silnikach Mercedes Benz.
Model
K 440
Cena
ok. 720 zł brutto

Zestaw do demontażu wtryskiwaczy paliwa, 4 szt.

Przeznaczony do demontażu wtryskiwaczy produkowanych przez firmy
Bosch/Delphi.
Model
K 437
Cena
ok. 404 zł brutto

Kamasa Tools to szwedzkie narzędzia wysokiej klasy przeznaczone dla specjalistów. Firma istnieje w Szwecji od 1968 roku, a do 1977 roku jest częścią KGK Group. Jedynym dystrybutorem narzędzi Kamasa Tools w Polsce jest firma Seba. Narzędzia wyróżniają się trwałością, jakością wykonania i są objęte dożywotnią gwarancją.