Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100641,t-nowy_motocykl_od_aprilii.html
Informacja prasowa / Data: 2010-11-08

Nowy motocykl od Aprilii

Informacja prasowa

Aprilia stworzyła nowy motocykl, który jest połączeniem tego, co najlepsze w dotychczasowych modelach stworzonych przez firmę.

Aprilia Tuono V4RAprilia Tuono V4R

Już na pierwszy rzut oka widać, że Aprilia Tuono V4R ma wiele wspólnego z wyścigowym modelem RSV4R. Motocykl posiada czterocylindrowy silnik o pojemności 999,6 cm3, którego moc maksymalna jest równa 162 KM przy 11 000 obr./min., a najwyższy moment obrotowy wynosi 109 Nm przy 9 000 obr./min. Do tego należy jeszcze dodać niską masę, która wynosi na „sucho” 179 kg i powstaje całkiem niezły sprzęt, gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Aprilia Tuono V4R jest wyposażona w trzystopniowy system APRC (Aprilia Performance Ride Control), który zapobiega unoszeniu się przedniego koła w przypadku gwałtownych przyspieszeń, a postawienie maszyny na jedno koło będzie możliwe tylko na wyraźne życzenie motocyklisty. Dodatkowo jednoślad wyposażono w system kontroli trakcji, quick shifter, urządzenie mierzące przyspieszenie oraz sensor prędkości kół.

Zawieszenie motocykla zarówno przednie, jak i tylne zostało dostarczone przez firmę Showa. Nowa Aprilia posiada niewielkie owiewki, wygodną kanapę, a także lekki i wąski wydech. Dzięki wszystkim cechom, Tuono V4R może być groźną konkurencją dla Ducati Streetfighter.

Źródło: Motogen, informacja Mototarget.pl