Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100659,t-chevrolet_camaro___kabriolet_na_rok_2011.html
Informacja prasowa / Data: 2010-11-17

Chevrolet Camaro - kabriolet na rok 2011

Informacja prasowa

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Los Angeles zadebiutuje Chevrolet Camaro kabriolet w wersji z rocznika modelowego 2011.

W przypadku wersji z odkrytym dachem inżynierowie GM skupili się głównie na osiągnięciu wysokiej sztywności nadwozia. W tym celu wzmocniono słupki A, okolice przedniej szyby i przegrody silnika. W rezultacie Camaro „bez dachu” prowadzi się równie dobrze, co wersja coupe.

Standardowy miękki dach rozkłada się w 20 sekund. Cała operacja przebiega oczywiście w pełni automatycznie.

W gamie jednostek napędowych dostępne będą silniki znane z wersji coupe. Podstawowy motor V6 o pojemności 3,6 litra rozwija 312 KM. Silnik V8 o mocy 426 KM i pojemności 6,2 litra generuje moment obrotowy równy 569 Nm i zapewnia nowemu Camaro doskonałe osiągi. Silnik ten cechują głowice cylindrów typu High Flow, pozwalające zarówno na uzyskanie odpowiedniego momentu na niskich obrotach, jak i doskonałej mocy końcowej. Obie jednostki współpracują standardowo z sześciobiegową przekładnią manualną. W opcji dostępny będzie sześciobiegowy „automat”.

Samochód wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w lutym 2011 roku. Ceny będą oscylowały w granicach 30 000 dolarów.

Źródło: Mototarget.pl