Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100694,t-chinczycy_zainteresowani_pininfariną.html
Informacja prasowa / Data: 2011-01-05

Chińczycy zainteresowani Pininfariną

Informacja prasowa

Chiński koncern Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC) przejawia spore zainteresowanie włoskim domem projektowym Pininfarina.

Andrea PininfarinaAndrea Pininfarina

W listopadzie informowaliśmy, iż zakupem Pininfariny interesuje się kanadyjsko-austriacki koncern Magna. Doświadczenie włoskiej firmy pozwoliłoby na poszerzenie kompetencji Magny w zakresie rozwoju projektów. Dziś na pierwszy plan wysuwa się chiński koncern Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC), który pod koniec zeszłego roku nabył prawa do wykorzystywania technologii Saaba 9-3, a teraz poszukuje firmy, która pomoże w jego budowaniu.

Pininfarina posiada własny ośrodek badawczy, którego istotnym elementem jest najwyższej jakości tunel aerodynamiczny o wartości 30 mln euro. Nie bez znaczenia pozostaje też wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wypracowany know how.

Trudno powiedzieć, czy Chińczykom uda się doprowadzić transakcję do końca. Losem Pininfariny interesuje się wiele różnych koncernów z całego świata. Włoskie media podają, iż w gronie ściśle zainteresowanych znajduje się około 10 różnych firm.

Źródło: worldcarfans.com, informacja Mototarget.pl