Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100734,t-dunlop_sp_wintersport_3d_zdobywa_tytul_„zimowej_opony_roku”.html
Informacja prasowa / Data: 2011-02-09

Dunlop SP WinterSport 3D zdobywa tytuł „Zimowej Opony Roku”

Informacja prasowa

Opona Dunlop SP WinterSport 3D zdobyła tytuł “Zimowej Opony Roku” przyznawany przez brytyjski serwis konsumencki TyreReviews.co.uk. Decyzja zapadła po zsumowaniu wyników testów w brytyjskich czasopismach oraz głosów nadesłanych przez brytyjskich kierowców, którzy używali opony przez co najmniej 33.000 mil (ok. 54.000 km) w ramach długofalowego testowania.

Opona Dunlop SP WinterSport 3D cieszy się doskonałą reputacją jako regularna zwyciężczyni testów, lider rynku wśród opon zimowych do samochodów o bardzo wysokich osiągach (ang. Ultra High Performance). W 2010 r. ta właśnie opona odniosła ogromne sukcesy w zimowych testach, opublikowanych przez największe niemieckie i austriackie czasopisma motoryzacyjne. Dunlop SP WinterSport 3D uzyskała rekomendację - po przejściu szczegółowych testów - ADAC Motorwelt/ÖAMTC oraz Stiftung Warentest.

ADAC, która jest czołową niemiecką organizacją motoryzacyjną, tak opisała oponę Dunlopa: "bardzo dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi parametrami opony, bardzo dobra w zakresie bezpieczeństwa, najwyższe noty za jazdę na mokrej nawierzchni". Stowarzyszenie Automobilistów ÖAMTC, austriacki odpowiedni ADAC, wydało ocenę “Szczególnie polecana”, pisząc w uzasadnieniu „bardzo dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi parametrami opony, dobre osiągi na śniegu, bardzo dobrze sprawuje się na suchej drodze.”

„Auto Bild” - największe czasopismo motoryzacyjne w Europie, przeprowadziło testy opon zimowych używając w tym celu opon w rozmiarze 195/65R15, na samochodzie Volkswagen Golf VI. Ponownie opona Dunlop zebrała wszystkie laury, a „Auto Bild” napisał w uzasadnieniu o tej oponie „znakomita opona zimowa z najwyższymi osiągami w każdych warunkach pogodowych”. Z kolei magazyn „Auto Bild Sportscars” przeprowadził test „zimówek” zakładając do Audi TT opony w rozmiarze 245/40R18 V. Ponownie Dunlop zwyciężył w testach i opona została określona mianem “ wzorcowej.” Korzyści wynikające z posiadania najlepszych opon zimowych nie umknęły również uwadze użytkowników serwisu TyreReviews.co.uk, którzy m.in. prowadzą kampanię na rzecz tego, aby brytyjski rząd podjął działania legislacyjne w kwestii opon zimowych.

Wielka Brytania, w przeciwieństwie do wielu europejskich krajów, nie posiada konkretnych przepisów dotyczących opon zimowych, jednakże 94% użytkowników serwisu TyreReviews.co.uk, którzy głosowali w ankiecie internetowej uważa, że brytyjski rząd powinien podjąć działania w sprawie opon zimowych, przy czym 37% respondentów uważa, iż rząd powinien uruchomić program edukacyjny, a 57% - opowiada się za działaniami na drodze legislacyjnej.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Idąc w ślad za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim typom kierowców dynamikę oraz wytrzymałość, jakie tylko daje się uzyskać z najnowszych technologii oponiarskich, w tym opony z technologią RunOnFlat.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 57 zakładach w 23 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 69.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Dunlop