Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100737,t-golf_r_hot_hatch’em_roku_wedlug_top_gear.html
Informacja prasowa / Data: 2011-02-11

Golf R Hot Hatch’em Roku według Top Gear

Informacja prasowa

Volkswagen Golf R został wyróżniony tytułem „Hot Hatch Roku” przez redakcję polskiej edycji miesięcznika „Top Gear”. Wcześniej takie samo wyróżnienie przyznali Golfowi R w Londynie Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May  – dziennikarze prowadzący najpopularniejszy telewizyjny show motoryzacyjny na świecie.

Golf R zwyciężył dzięki udanemu połączeniu wysokiej dynamiki jazdy, mocnego silnika i doskonałego komfortu codziennego użytkowania. W uzasadnieniu nagrody w miesięczniku „Top Gear” można przeczytać: „Tym, co sprawia, że Golf R jest najlepszy w tym segmencie, jest jego wspaniała praca zawieszenia i gładkość prowadzenia. Ty, on i droga zrastacie się w jedność tak spójną, że sztuczne byłoby dzielenie jej na impulsy kierownicy, reakcje mechanizmów i przekazanie ich na asfalt.”

Golf R z silnika TSI o pojemności dwóch litrów uzyskuje 270 KM mocy, która dzięki napędowi na wszystkie koła jest optymalnie przenoszona na drogę. Wersja z dwusprzęgłową przekładnią DSG potrzebuje na sprint od 0 do 100 km/h zaledwie 5,5 sekundy. To najlepszy wynik, jaki Volkswagen uzyskał dotychczas w samochodzie seryjnym.

Tytuł najlepszego Hot Hatch’a Roku Golf R przejął od Golfa GTI - zeszłorocznego zwycięzcy w tej kategorii w plebiscycie Top Gear.

Źródło: Volkswagen