Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-100762,t-wzrost_zaangazowania_firmy_bosch_w_produkcje_ukladow_hamulcowych.html
Informacja prasowa / Data: 2011-05-05

Wzrost zaangażowania firmy Bosch w produkcję układów hamulcowych

Informacja prasowa

Bosch znacznie rozszerza produkcję klocków hamulcowych w Meksyku i Chinach. Jednocześnie nastąpi dalsza rozbudowa zakładu w Niemczech zajmującego się seryjną regeneracją zacisków hamulcowych. W zakładach Buderus Guss GmbH inwestuje się w najnowocześniejsze linie produkcyjne tarcz hamulcowych.

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat.Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat

Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu. Dlatego czynności serwisowe i naprawy w tym zakresie należą do regularnych zadań warsztatów samochodowych. W razie konieczności wymiany komponentów układu hamulcowego, warsztat ma do dyspozycji bogatą ofertę handlową firmy Bosch w zakresie układów hamulcowych do prawie wszystkich pojazdów dostępnych na rynku europejskim. Oferowany przez firmę Bosch asortyment obejmuje tarcze i klocki hamulcowe, zaciski, cylinderki hamulcowe oraz inne elementy hydrauliczne jak pompy hamulcowe, przewody elastyczne, a także komponenty nowoczesnych systemów hamulcowych - ABS czy ESP - opracowane i wprowadzone do przemysłu samochodowego przez firmę Bosch. Szczególnie z myślą o rozwoju branży hamulcowej Bosch rozszerza zakres prac badawczo-rozwojowych oraz produkcję wysokiej jakości komponentów hamulcowych.

Rozszerzenie produkcji klocków hamulcowych na potrzeby rynku wtórnego

Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu.Elementy układów hamulcowych należą do części narażonych na duże obciążenia, a w związku z tym na nieustanne zużycie w trakcie eksploatacji samochodu.

Moce produkcyjne w segmencie klocków hamulcowych firmy Bosch na świecie znacznie wzrosną w ciągu najbliższych dwóch lat. Do czerwca 2011 produkcja klocków hamulcowych w fabryce firmy Bosch w Juarez (Meksyk) zostanie zwiększona o 12 milionów sztuk. Równolegle nastąpi zwiększenie produkcji w Chinach – do września 2011 ma ona wzrosnąć o około 4 miliony sztuk. Ponadto w planach jest budowa nowej fabryki Bosch w Nanjing (Chiny), w której od września 2012 produkowanych będzie rocznie około 80 milionów klocków hamulcowych. Równocześnie powstanie tam nowy ośrodek badawczo-rozwojowy. W skład jego wyposażenia wchodzić będą najnowocześniejsze stanowiska kontrolne i sprzęt do testów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku niemiecka fabryka Bosch w Göttingen zwiększy moce w zakresie regeneracji zacisków hamulcowych.

Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Obecnie firma Bosch rozszerza także produkcję tarcz hamulcowych produkowanych z wysokogatunkowych żeliw. Należąca do Grupy Bosch spółka Buderus Guss GmbH w Breidenbach (Hesja, Niemcy), będąca jednym z wiodących dostawców tarcz hamulcowych na wyposażenie fabryczne, rozbudowuje swoją nowoczesną odlewnię. Na zwiększeniu mocy produkcyjnych w tym zakładzie skorzysta także asortyment oferowany na rynku wtórnym.

Inwestycje te podkreślają wysoki status części zamiennych do układów hamulcowych w działalności handlowej firmy Bosch, która zostanie znacznie rozszerzona, by oferować warsztatom asortyment produktów z jednego źródła – od agregatów hydraulicznych do klocków hamulcowych potrzebnych do serwisowania i napraw samochodów.

Źródło: Bosch, fot.Bosch