Artykuł pochodzi ze strony www.info-samochody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-samochody.pl/artykul,id_m-67,t-dekalog_myślącego_kierowcy___myśl_i_jeźdź_bezpiecznie.html
Autor: Marcin Chrapka / Data: 2007-08-04

Dekalog myślącego kierowcy - myśl i jeźdź bezpiecznie

Chciałbym przedstawić Tobie, szanowny czytelniku, książkę, która odmieniła nieco moje spojrzenie na jazdę samochodem. Jej autorem jest człowiek, który spędził za kierownicą (oczywiście nie bez przerw ;) ) więcej czasu niż ja żyję na świecie. Dlatego chętnie sięgnąłem po tę pozycję – nigdy nie twierdziłem, że o jeździe samochodem wiem wszystko – zawsze chciałem się uczyć – a jak się uczyć to od bardziej doświadczonych ode mnie. Przeczytaj dlaczego polecam tę książkę wszystkim, którzy tak jak ja chcą jeździć mądrze i bezpiecznie.

Dekalog Myślącego Kierowcy

Książka ta zaczyna się listą 10 złotych zasad, których samo przeczytanie pozwoli Ci zrozumieć jak prostą rzeczą jest bezpieczna jazda samochodem. Wbrew pozorom ta ich prostota jest powodem, dla którego są one bardzo trudne do zastosowania w rzeczywistości. Na przeszkodzie stają złe przyzwyczajenia, fałszywa duma, skłonność do brawury. Mało jest ludzi, którzy nie posiadają takich cech – jeszcze mniej jest takich, którzy te cechy umieją poskromić siadając za kierownicę.

I właśnie dlatego z ciekawością przebrnąłem przez te blisko 200 stron książki. Pozwoliło mi to poznać zarówno techniczne, jak i psychiczne metody do poprawienia moich umiejętności jako kierowcy. Autor opisuje bowiem praktyczne aspekty jazdy samochodem (takie jak jazda po śliskiej nawierzchni) jak również przedstawia co możemy zmienić w swoim myśleniu o jeździe samochodem.

A na koniec spotkało mnie zaskoczenie. Przeczytałem jeszcze trzy zasady (napisane pogrubioną czcionką), które były jeszcze bardziej oczywiste niż ten swoisty „dekalog myślącego kierowcy” znajdujący się na początku książki. Bardzo ważne jest jednak przyswojenie sobie tych zasad i (jeżeli to konieczne) powtarzanie ich ilekroć wsiadamy do samochodu.

Jak ją mieć

Zachęcam Cię do zrobienia tego co ja zrobiłem - ściągnięcia zupełnie darmowej próbki książki:

Dekalog Myślącego Kierowcy - część darmowa »

Dzięki temu nie kupisz kota w worku. Przekonasz się czy moja opinia nie jest przesadzona.

Książka jest dostępna zarówno w postaci elektronicznego pliku pdf jak i (nieco drożej) w formie drukowanej. Jeżeli więc nie jest dla Ciebie problemem czytanie z ekranu komputera kup wersję elektroniczną – zaoszczędzisz miejsce na półce i pieniądze – w przeciwnym razie polecam wersję drukowaną.

Zapoznaj się dokładniej z książką, opiniami o niej i o autorze na poniższej stronie:

Dekalog myślącego kierowcy - Zapraszam »