www.info-samochody.plwww.info-samochody.pl
Obrazek
Motoryzacja Samochody osobowe Samochody ciężarowe Poradnik Aktualności

Mazda z SRC

Informacja prasowa / Data: 2009-08-24

Podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie Mazda zaprezentuje pierwszy japoński samochód z systemem SCR

Mazda z SRC

Podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA), który odbędzie się w przyszłym miesiącu, Mazda zaprezentuje pierwszy japoński samochód osobowy z silnikiem wysokoprężnym, współpracującym z katalizatorem połączonym z systemem redukcji selektywnej (Selective Catalytic Reduction, SCR). Technologia ta będzie oferowana klientom europejskim w odnowionej wersji sportowo-użytkowego crossovera CX-7 z silnikiem diesla, którego sprzedaż Mazda rozpocznie w październiku bieżącego roku.

Mazda z SRC

Pod maską SUV-a Mazdy znajdzie się przyjazny dla środowiska i bardzo wydajny turbodoładowany silnik diesla MZR-CD o pojemności 2,2 litra i znakomitych parametrach ekologicznych. Odnowiona Mazda CX-7 spełnia wymagania normy Euro V w zakresie emisji spalin.

Mazda z SRC

Oczyszczanie spalin w systemie SCR odbywa się poprzez wtryskiwanie roztworu wodnego mocznika AdBlue ze zbiornika umieszczonego pod przedziałem bagażowym wprost do układu wydechowego, przed katalizatorem. Wywołuje to naturalną reakcję chemiczną, w której AdBlue zamienia około 40 procent tlenków azotu w nieszkodliwy azot.

Dzięki zwartej konstrukcji systemu SCR Mazda CX-7 z silnikiem wysokoprężnym ma identyczną pojemność bagażnika (455 litrów wg VDA) jak wersja z silnikiem benzynowym. System jest też przyjazny dla użytkownika, ponieważ zużycie AdBlue zostało ograniczone do minimum. Przy normalnej eksploatacji zawartość zbiornika wystarcza na co najmniej 20 000 kilometrów, co oznacza, że zapas roztworu uzupełnia się tylko przy okazji przeglądu okresowego.

Oprócz odnowionej wersji modelu CX-7 z silnikiem diesla we Frankfurcie będzie można zobaczyć wiele innych proekologicznych rozwiązań technologicznych, w tym między innymi i-stop - inteligentny system wyłączania silnika podczas postoju, oszczędzający paliwo, czy zespół napędowy z wodorowym silnikiem rotacyjnym.

Konferencja prasowa Mazdy odbędzie się 15 września o godzinie 12.45 w hali 3.1, na stoisku A7.

Źródło: Mazda, fot. Mazda

Skomentuj tekst

Aby umieścić komentarz wpisz jego treść. Komentarze nie na temat, obraźliwe, wulgarne i łamiące prawo będą usuwane!

* - wypełnienie pola jest wymagane

Czytaj także
Światowa premiera przyjaznych dla środowiska i mocnych silników

Światowa premiera przyjaznych dla środowiska i mocnych silników

Światowa premiera przyjaznych dla środowiska i mocnych silników „SKY-G” i „SKY-D” nowej generacji oraz…
Młodzi projektanci, nagrodzeni w konkursie Zoom-Zoom Mazda Design, wrócili z warsztatów w Mediolanie i Cannes

Młodzi projektanci, nagrodzeni w konkursie Zoom-Zoom Mazda Design, wrócili z warsztatów w Mediolanie i Cannes

Fryderyk Zyska, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN, wrócił z Mediolanu, gdzie…
Mazda Minagi - pierwsze szkice

Mazda Minagi - pierwsze szkice

Mazda zaprezentowała pierwsze szkice swojego nowego, kompaktowego SUV-a o nazwie Minagi.
Mazda na salonie samochodowym we Frankfurcie

Mazda na salonie samochodowym we Frankfurcie

Na tegoroczny salon samochodowy we Frankfurcie Mazda, z okazji 20-lecia roadstera MX-5, przygotowała…
Mazda MX-5 Superlight

Mazda MX-5 Superlight

Super lekka wersja najpopularniejszego roadstera na świecie — Mazdy MX-5 — zadebiutuje podczas 63…
Mazda wprowadza najbardziej ekologiczny system lakierowania na świecie

Mazda wprowadza najbardziej ekologiczny system lakierowania na świecie

Mazda Corporation wprowadziła nowatorski system lakierowania nadwozia Aqua-tech -najbardziej przyjazny…
Mazda CX-7 - nowe zdjęcia modelu po faceliftingu

Mazda CX-7 - nowe zdjęcia modelu po faceliftingu

Model po faceliftingu został zaprojektowany tak, aby był jeszcze bardziej wyrafinowany, aby jego eksploatacja…
Mazda Kazamai zadebiutowała w Polsce

Mazda Kazamai zadebiutowała w Polsce

Podczas gali finałowej konkursu Mazdy przedstawiono model koncepcyjny Kazamai, który do tej pory został…
OgrzewanieOgrody