Fiat 500 "wkracza" do Brazylii
Wczoraj w Rio de Janeiro został zaprezentowany prasie brazylijskiej samochód Fiat 500, który z początkiem października zostanie wprowadzony do sprzedaży w Brazylii.
W tym samym czasie rozpocznie się jego sprzedaż także w Kolumbii, na Barbadosie i w Panamie, natomiast na Jamajce zostanie zaprezentowany przed końcem roku 2009.
Nie zapominajmy, że w Ameryce Południowej nowy samochód Fiata jest już obecny w Argentynie, Chile, na Curacao, Sain Martin, Kostaryce, w Gwatemali, Meksyku, Peru, Republice Dominikany i Paragwaju.
Fiat 500, sprzedawany w Brazylii w wersjach Sport i Lounge, wyposażony jest doskonały silnik 1,4 16v o mocy 100 KM, w połączeniu z mechaniczną 6 biegową skrzynią biegów lub z 5 biegową skrzynią biegów Dualogic (sekwencyjną, zautomatyzowaną).
Należy podkreślić, że zespół napędowy i zawieszenia zostały dostosowane do wymogów lokalnego rynku: i tak, układ wtrysku posiada nową kalibrację, dostosowaną do zawartości 22% etanolu w benzynie sprzedawanej w Brazylii. Z tego samego powodu zostało zmienionych kilka komponentów, które mają bezpośredni kontakt z tym szczególnym paliwem. Z uwagi na stan brazylijskich dróg dokonano również zmian w zawieszeniach, zwiększając zarówno elastyczność sprężyn, jak i skok amortyzatorów.
Ponadto, Fiat 500 wyróżniony już przez prestiżowe "5 gwiazdek EuroNCAP", w wersji standardowej w Brazylii będzie wyposażony w 7 poduszek powietrznych (dwie z przodu, dwie kurtynowe, dwie boczne i jedną chroniąca kolana) oraz w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w zakresie bezpieczeństwa czynnego: od ABS z systemem EBD (Electronic Brake Distribution) do zaawansowanego ESP (Electronic Stability Program), od systemu przeciwślizgowego ASR (Anti Slip Regulation) do urządzenia Hill Holder, które wspomaga kierowcę podczas rozpoczynania jazdy pod górę i HBA (Hydraulic Brake Assistance), który pomaga podczas hamowania awaryjnego.
Będący prawdziwą ikoną "Made in Italy", Fiat 500 zdobył już szeroką międzynarodową publiczność i krytykę, co potwierdza ponad 390 000 złożonych zamówień oraz ponad 40 nagród przyznanych na całym świecie.
Źródło: Fiat, fot. Fiat

Fiat 500 osiąga 500 tysięcy wyprodukowanych sztuk.
Jeszcze jeden historyczny etap osiągnięty przez Fiata 500 i Fiat Auto Poland w Tychach, gdzie samochód ten…
Fiat 500 i 500C - debiut nowego silnika 1.3 Multijet II 95 KM (Euro5)
Do gamy modeli Fiat 500 i 500C wprowadzono nowy silnik 1.3 Multijet II (Euro5), z systemem Start&Stop, który…
264KM w Fiacie 500
Ci którzy nie zachwycili się mocą Abartha 500 Esseesse powinni zainteresować się nową 264 konną odmianą od…
Fiat 500 z silnikiem 1,3 Multijet zwycięzcą Eko Rajdu
Załoga Robert Bielecki/Marcin Łęczek ustanowiła nowy, rekordowy wynik w średnim zużyciu paliwa.
Fiat Auto Poland wyróżniony za zasługi dla niepełnosprawnych kierowców
Program Fiat Autonomy to projekt, którym Fiat Auto Poland pomaga łamać bariery niepełnosprawnym kierowcom. To…
Prezentacja rajdowej wersji Abarth 500 w San Remo
Z okazji 51. Rajdu San Remo firma Abarth zaprezentowała swój ostatni skarb: mowa o Abarth 500 R3T, który w…
Fiat na 80 Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie
Fiat na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie prezentuje bogato zaopatrzone stoisko, na którym…





